Svečiai is Latvijos ir Ukrainos

 

 

 

KAUNO ĮGULOS KAPELIONATE LANKĖSI LATVIJOS KARIUOMENĖS VYRIAUSIASIS KAPELIONAS IR SVEČIAI IŠ UKRAINOS

Plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą, gegužės 20 d. vienos dienos draugišku vizitu Kauno įgulos kapelionate lankėsi Latvijos kariuomenės vyriausiasis kapelionas Elmars Plavinš ir Ukrainos nacionalinės gvardijos vyriausiasis kapelionas plk. Aleksandr Izdebskij su žmona.

Svečius pasitiko Kauno įgulos kapelionato kapelionas mjr. Tomas Karklys ir kapelionato diakonas vyr. srž. Audrius Jesinskas. Pirmiausiai buvo pristatyta Įgulos šventovės istorija, čia vystoma sielovadinė veikla, apžiūrėta bažnyčia. Kapelioną iš Ukrainos sužavėjo, jog Kaune visos statutinės valstybės institucijos turi sielovados bazę, kurioje ne tik gali patenkinti dvasinius poreikius, bet ir bendradarbiauti, vystant įvairius socialinius projektus, tokius kaip „Šv. Morta“ (popiežiaus Pranciškaus globojama tarptautinė policijos ir Bažnyčios iniciatyva, kovojant su prekyba žmonėmis ir teikiant pagalbą šios nusikalstamos veikos aukoms).

Įteikus atminimo dovanėles, svečiai buvo palydėti į Kauno įgulos karininkų ramovę. Čia juos pasitiko ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius. Jis pristatė ramovės istoriją ir aprodė šią kultūros meką lankytojams. Po to plk. Aleksandr Izdebskij turėjo galimybę išbandyti rankos miklumą ir akies taiklumą šaudykloje.

Svečius ypač sujaudino ramovės rūsyje įrengtas kambarys, skirtas Ukrainos ir Lietuvos bendrystei. Vėliau buvo suorganizuota vakarienė, kurios metu aptartas tolimesnis Kauno įgulos kapelionato ir Ukrainos nacionalinės gvardijos kapelionų bendradarbiavimas.

Kauno įgulos kapelionato informacija

Nuotraukų autorius kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS