Vyr. puskarininkių apsilankymas

 

 

KAUNO ĮGULOS BAŽNYČIOJE LANKĖSI KRAŠTO APSAUGOS SISTEMOS INSTITUCIJŲ  IR JŲ  PADALINIŲ VYRIAUSIEJI PUSKARININKIAI

Sausio 27-28 d. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje vyko krašto apsaugos sistemos institucijų ir jų padalinių vyriausiųjų puskarininkių susitikimas. Tokie susitikimai paprastai organizuojami kartą per pusmetį tam, kad būtų galima apžvelgti nuveiktus darbus, susipažinti su išmoktomis pamokomis, pasidalinti aktualijomis bei ateities planais.
Antra susitikimo diena buvo skirta istorijos ir sielovados puoselėjimui. Kario sielovada yra ne tik kapelionų veiklos, bet ir vyriausiųjų puskarininkių interesų sritis. Todėl buvo pasirinkta apžiūrėti Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią, neseniai minėjusią 120-ąsias įkūrimo metines, ir susitikti su Kauno įgulos kapelionato kapelionu.

Svečius pasitiko Kauno įgulos kapelionato kapelionas kpt. Tomas Karklys. Sielovadininkas pasidžiaugė, kad pirmą kartą visi  Lietuvos kariuomenės vyriausieji puskarininkiai lankosi Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Pristatęs bažnyčios ir kapelionų tarnybos istoriją, kunigas pakvietė apžiūrėti net tik bažnyčią, bet ir rūsiuose įrengtą instaliaciją „XXI a. katakombos“. Čia  kiekvienas galėjo išbandyti, apčiuopomis praeiti kliūčių kupiną kelią bei pajusti, ką reiškia būti aklam.

Pasidalijus į dvi grupes, vieną jų administratorė palydėjo į instaliaciją, o kitai kapelionas pristatė kapelionato bendruomenėje vystomą sielovadinę veiklą, aprodė veiklos labirintą, įkurdintą šventovės pusrūsyje. Išlydėdamas svečius kapelionas kiekvienam puskarininkiui įteikė bažnyčios jubiliejaus proga išleistą knygą-albumą apie Įgulos šventovę, o Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. D. Snarskis, dėkodamas kapelionui už suorganizuotą šaunų bažnyčios ir sielovados pristatymą,  įteikė vardinę plaketę.

Lietuvos kariuomenės vyriausiojo puskarininkio grupės ir Kauno įgulos kapelionato informacija

Nuotraukų autorius Kauno įgulos kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS