JVIB karių laiškas ateities kartoms
LIETUVOS KARIUOMENĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIO PROGA – INŽINIERIŲ LAIŠKAI IR LINKĖJIMAI BŪSIMOMS KARTOMS

Lapkričio 23-iosios dienos rytą Inžinerijos batalione iškilminga rikiuote paminėtas Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmetis. Rikiuotės metu įteikti aukštesni kariniai laipsniai, labiausiai pasižymėję bataliono kariai apdovanoti Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečio medaliais, padėkomis, daiktinėmis dovanomis.

Bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Jurskis, sveikindamas karius su šia neeiline švente, trumpai priminė Lietuvos istoriją ir lietuvių karingumą, tekantį mūsų kraujyje, bei linkėjo, kad tarnyba kariuomenėje keltų pasididžiavimą, nes nėra didesnės garbės nei būti atsakingam už savo šalies saugumą.

Pagrindiniu minėjimo akcentu tapo kapsulė su inžinierių laiškais ir linkėjimais ateities kartoms. Kapsulę palaimino Kauno įgulos kapelionas mjr. Tomas Karklys, į jai skirtą vietą įleido ilgiausiai Krašto apsaugos sistemoje tarnaujantis bataliono karys srž. Vytas Alekna ir jauniausia amžiumi bataliono karė j. eil. Erika Ivanauskaitė, varžtus tvirtai užveržė bataliono vadas ir vyriausiasis puskarininkis.

Na, o kapsulę saugoti „patikėta“ Sprogmenų neutralizavimo kuopos 2018 m. liepos 6 d. Kazio Veverskio poligone surastai aviacinei bombai, kuri, išminuotojų teigimu, yra pirmoji Lietuvos kariuomenės poligone po Lietuvos Respublikos atkūrimo numesta mokomoji bomba.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono informacija