Kauno apyg. prokurorai Telšiuose
KAUNO APYGARDOS PROKURORAI SUSITIKO SU TELŠIŲ VYSKUPIJOS VYSKUPU J. E. KĘSTUČIU KĖVALU

Šeštadienį, pagaliau prasidėjus geriems orams, Kauno apygardos prokuratūros darbuotojai išvyko į pavasarinę ekskursiją po Žemaitiją. 35 prokuratūros darbuotojai  su savo šeimų nariais, drauge su kapelionu kun.Tomu Karkliu susirinko iš Kauno, Marijampolės, Lazdijų bei Alytaus.

Pirmoji keliauninkų stotelė buvo Šaltojo karo muziejus Plateliuose. Žemaitijos nacionaliniame parke įsikūręs muziejus įrengtas viename pirmųjų Sovietų Sąjungos raketų šachtinio paleidimo komplekse, pastatytame 1962 metais. Muziejuje eksponuojama raketinės technikos evoliucija, taip pat demonstruojamas vienintelis tikslus raketos SS-4 maketas.

Po turiningos ir įdomios ekskursijos su gide darbuotojai patraukė pietauti, o pasistiprinę išvyko į kitą kelionės tikslą – Telšius. Čia buvo aplankytas Žemaičių muziejus „Alka” – svarbiausias LR Žemaitijos etnografinio regiono istorijos muziejus šiame mieste. Ekskursijoje po muziejų darbuotojams buvo pasakojama apie Žemaitijos istorijos raidą, lankytojai supažindinti su šio krašto gamta, žmonių buitimi ir turtinga meno kūrinių kolekcija.

Čia prokuratūros darbuotojai turėjo galimybę susitikti su neeiline asmenybe – Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu. Vyskupas papasakojo apie save, gyvenimą Telšiuose bei nuoširdžiai pabendravo ir atsakė į visus Kauno apygardos prokuratūros darbuotojams kilusius klausimus.

Po susitikimo su vyskupu ekskursantai nuvyko į Telšių katedrą. Čia svečius labai šiltai pasitiko ir ekskursiją katedroje, seminarijoje pravedė kan. Andriejus Sabaliauskas. Ekskursijos metu buvo apžiūrėtos sakralinės vertybės, pristatytos žymiausios Žemaičių vyskupijos asmenybės, aplankyta kripta.  

Dienos pabaigoje keliauninkai užsuko atsipūsti į firminę sūrio Džiugas parduotuvę. Lietuvoje ir užsienyje pamėgtas kietasis sūris Džiugas pavadintas Telšių miesto įkūrėjo – milžino Džiugo vardu. Jau keletą metų Žemaitijos sostinėje veikiantys Sūrio Džiugas namai – viena iš populiariausių vietų Telšių rajone.

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Izabelė BOČKIENĖ