Palinkėjimas konferencijai

Lapkričio 20 dieną vyko Lietuvos šaulių sąjungos surengta tarptautinė konferencija „Saugumo situacija Baltijos regione: grėsmės ir atsakas“.

Apie grėsmes ir pasirengimą jas įveikti konferencijoje diskutavo Lietuvos ir užsienio diplomatai, politikai, karininkai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, politologai.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamame renginyje pagrindinį pranešimą skaitė Jungtinių Amerikos Valstijų karo analitikas, „Jamestown Foundation“ prezidentas Glen Howard.

Sveikindamas konferencijos dalyvius, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius arkivyskupas Gintaras Grušas pakvietė nagrinėjant grėsmes ir atsaką į jas, žvelgti giliau, bandyti atpažinti šių problemų ištakas. Kiekvienas karys žino, kad nesantaikos pradžia yra žmogaus širdis ir, jei širdyje nešiosime nesantaiką, ji plėsis ir peraugs į nesantaiką tarp žmonių ir tarp tautų. Šiais laikais pavojingiausia – plintanti apatija ir savanaudiškumas, neatsakingumas brolio atžvilgiu. Lygiai taip, kaip Kaino ir Abelio istorijoje, kai Viešpats paklausė  Kainą: „Kurgi tavo brolis Abelis?“, o šis atsakė: „Nežinau! Argi aš savo brolio sargas?!“

Kiekvienam turi būti svarbios tiesos paieškos. Sudėtinga atrasti tiesą tarp dezinformacijos ar dalinės informacijos. Skelbiamos naujausios žinios, kurios aktualios šiandien, o tos, kurios buvo aktualios vakar, bet vis dar svarbios – pamirštamos. Dabar visas dėmesys skiriamas tik pabėgėlių problemoms, o Ukraina pamiršta. Itin svarbios yra pabėgėlių problemos, o pabėgėlių yra visokių – ir persekiojami Sirijos ir Irako krikščionys, kurių žudymas arti genocido ribos, ir musulmonai, ir bėgantys nuo karo ar susidorojimo, ir ekonominiai migrantai, ir teroristai.

Turim ugdyti tarpusavio rūpestį ir gailestingumą – žvelgti į šalia esantį brolį. Tuoj prasidėsiantys Gailestingumo metai dar labiau paskatins nesavanaudišku rūpesčiu apgaubti kitus. 

Baigdamas savo sveikinimo kalbą, arkivyskupas priminė, kad tik tiesa gali mus išlaisvinti, palinkėjo, kad vertindami grėsmes ir atsakydami į jas, nepamirštume būti stiprūs dvasioje.