Angelų Sargų šventė

ANGELŲ SARGŲ ŠVENTĖS PROGA BENDRA MALDA APKABINTI KAUNO AVPK POLICIJOS PAREIGŪNAI IR TARNAUTOJAI

Spalio 2-ąją visoje Lietuvoje minint Angelų Sargų, Policijos, dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai susirinko į iškilmingą minėjimą Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Šventė tradiciškai pradėta šv. Mišiomis, kurias aukojo Kauno apskrities policijos kapelionas kun. Tomas Karklys. Šiais metais šventinę atmosferą dar labiau sustiprino policijos kapeliono asistentės s. Faustos Palaimaitės suburtas ir parengtas pareigūnų choras, kurio giesmės skambėjo šv. Mišių metu. Po šv. Mišių daugiau nei 50 pareigūnų tarė „Tėvynės Labui“, taip pat 15 naujai priimtų pareigūnų tarė priesaikos žodžius. Be pareigūnų nepamiršti liko ir pilietiški apskrities gyventojai. Po pareigūnų priesaikos pasižadėjimo ceremoniją atliko šventėje dalyvavę MRU Viešojo saugumo akademijos studentai pirmakursiai, kurie užbaigę studijas įsilies į policijos, valstybės sienos apsaugos pareigūnų gretas.

Kiekvienais metais minint policijos dieną tradiciškai pagerbiami ir itin pilietiškai pasielgę gyventojai. Šiemet „Gėrio sergėtojo“ statulėlė buvo įteikta kauniečiui Andriui Jakeliui. Jis liepos 26 d. naktį su kolegomis vyko iš Vilniaus į Kauną, kuomet pastebėjo įvykusį eismo įvykį, kurio metu, automobiliui patekus į avariją, iš automobilio iškrito ir ant kelio be sąmonės liko gulėti keleiviai. Vaikinas nedvejodamas sustabdė savo automobilį ir puolė padėti į nelaimę patekusiems žmonėms, Andrius pradėjo stabdyti greitkeliu važiuojančias transporto priemones, tam, jog nei viena mirtinai nesužalotų ant kelio gulinčių asmenų. Netrukus sustojus vilkikui eismas buvo užblokuotas, tačiau pastebėjus, jog iš automobilio variklio skyriaus pradėjo rūkti dūmai, vyras nedvejodamas puolė prie automobilio ir atjungė akumuliatorių, kad nekiltų gaisras ir nebūtų dar skaudesnių pasekmių. Šiam narsiam jaunuoliui spalio 2-ąją pareigūnai tarė nuoširdžią padėką bei įteikė simbolinę „Gėrio sergėtojo“ skulptūrėlę. „Šio jauno vyro dėka buvo išvengta dar didesnės nelaimės ir net išgelbėtos žmonių gyvybės. Didžiuojamės galėdami pasveikinti ir padėkoti šiam itin pilietiškai pasielgusiam ir abejingam nelikusiam jaunam vyrui“, – teigia Kauno apskr. VPK pareigūnai.

Iškilminguose apdovanojimuose taip pat dalyvavo partneriai ir kitų įstaigų atstovai, kurie už nepriekaištingą tarnybą, glaudų bendradarbiavimą apdovanojo Kauno apskrities policijos pareigūnus. Padėkas pareigūnams išreiškė Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės, Kėdainių bei Jonavos rajono savivaldybės, Kauno apygardos prokuratūros atstovai bei kiti garbingi svečiai.

Kauno AVPK ir Kauno įgulos kapelionato informacija

Nuotraukų autorius kapelionato fotografas Lionius CHARDINAS