Karių išlydėtuvės į misiją Ukrainoje

INŽINERIJOS BATALIONE Į MOKYMO MISIJĄ UKRAINOJE IŠLYDĖTI LIETUVOS KARIAI

Gegužės 3 d. Inžinerijos batalione į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išlydėta jungtinė Juozo Lukšos mokymo centro, Lietuvos karo akademijos ir Inžinerijos bataliono instruktorių grupė, sudaryta iš karininkų ir puskarininkių. Ji pakeis Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono instruktorius ir Javorivo poligone, Tarptautiniame taikos ir saugumo mokymo centre, drauge su sąjungininkais padės ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų. Į misiją išvykstantys kariai koncentruosis į ukrainiečių instruktorių vykdomo kolektyvinio rengimo priežiūrą ir konsultacijas. Du karininkai į Ukrainą išvyks iškart, likusieji - po keleto savaičių. 

Iškilminga karių išlydėtuvių ceremonija vyko Inžinerijos bataliono rikiuotės aikštėje. Ceremonijoje dalyvavo Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro Karo inžinerijos kursų viršininkas mjr. Arnoldas Anelauskas, Kauno įgulos kapelionato diakonas vyr. srž. Audrius Jesinskas. Išvykstantiesiems buvo įteikti atminimo suvenyrai, o mokymo grupės vyresniajam mjr. Ramūnui Sabaičiui, tęsiant Lietuvos kariuomenės tradicijas - pašventinta Lietuvos valstybinė vėliava, kuri skatintų karių pasididžiavimą savo valstybe, simboliškai saugotų kelionėje bei laimingai parvestų namo.

Laimindamas į Ukrainą išvykstančius karius diakonas vyr. srž. Audrius Jesinskas, remdamasis Evangelija pagal Matą, sakė: „Išvykstate į tarptautinę operaciją, kur galėsite prisidėti prie to, kad būtų mažiau liūdesio, daugiau ramybės, tiesos, gailestingumo, o ypatingai daugiau taikos.“ Inžinerijos bataliono vadas plk. ltn. Ramūnas Jurskis savo kalboje kariams priminė, kokie laimingi mes esame po ilgą laiką trukusių karų ir okupacijų pastaruosius 30 metų gyvendami taikoje ir ramybėje, bei pasidžiaugė, kad praeities nelaimės išmokė mus būti neabejingus kitų skausmui. „Ko jums palinkėti?“ - retoriškai klausė bataliono vadas, - „Ko galima palinkėti mokytojui, kuris eina vesti eilinės pamokos? Statybininkui, kuris eina statyti dar vieno namo? Chirurgui, kuris eina operuoti eilinio paciento? Jūs esate čia ir vykstate ten, nes esate tam pasirengę. Esate savo srities profesionalai, todėl buvote atrinkti. Linkiu tiesiog nešti aukštai iškėlus Lietuvos vėliavą, pasitikėti vienas kitu, kūną ir sielą atiduoti užduočiai ir laimingai sugrįžti namo.“

Nuo pat Rusijos karinės agresijos Ukrainos rytuose 2014 m. pradžios Lietuva aktyviai remia Ukrainą, palaiko jos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą bei teikia visapusišką pagalbą, tačiau kovos veiksmuose antiteroristinės operacijos zonose Lietuvos kariai tiesiogiai nedalyvauja. Nuo 2015 m. Lietuvos kariuomenės instruktoriai padeda rengti ir stiprinti ukrainiečių kariuomenę dalyvaudami JAV vadovaujamoje Ukrainos karių mokymo programoje, o 2017 m. įsteigus Lietuvos karinę mokymo misiją Ukrainoje, joje vienu metu gali dalyvauti iki 60 Lietuvos karių-instruktorių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų. Prisidėti prie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų stiprinimo - labai prasminga misija, nes padėdami stiprinti Ukrainos kariuomenę, tapti jai labiau vakarietiška, atitikti NATO keliamus reikalavimus, didiname ne tik Ukrainos, bet ir Lietuvos bei visos Europos saugumą.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono informacija