Policijos reidas „Būk matomas“

 

 

 

NEEILINIAME KAUNO APSKRITIES PAREIGŪNŲ REIDE DALYVAVO KAUNO  AVPK  POLICIJOS KAPELIONAS

„Dažnai žmonės net nesusimąsto apie tai, kad nelaimė gali atsitikti kiekvienam. Visi mato savo artimuosius – vaikus, senelius, tėvus – vaikščiojančius be atšvaito. Žino, tačiau nesivargina papasakoti apie tai, kad tas mažas, sunkiai prisimenamas, dažnai namuose paliekamas šviesą atspindintis elementas gali išgelbėti gyvybę. Kai nutinka skaudi nelaimė, tuomet tai pasiekia daugelį, bet dažnai jau būna per vėlu kažką pakeisti“, - sakė prie netradicinio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnų organizuoto reido prisijungęs kapelionas Tomas Karklys.

Sausio 17 d. Kauno apskr. VPK pareigūnai Kauno mieste ir rajone vykdė reidą, kurio metu su Kauno policijos kapelionu Tomu Karkliu ir jo asistente vienuole Fausta bendravo su Kelių eismo taisyklių nesilaikančiais asmenimis ir pagerbė žuvusiųjų kelyje atminimą.

Reido pradžioje pareigūnai kartu su kapelionu vyko į  Kauno miesto vietas, kuriose šiemet žuvo pėstieji. Čia visi kartu uždegė žvakutes žuvusiems eismo įvykiuose atminti ir apkabino žuvusiuosius bei keliaujančiuosius malda. Pirma žvakelė buvo uždegta Vytauto pr. Kaune. Čia sausio 8 d. vyro vairuojamas automobilis „Audi A4“ kliudė ir sužalojo per pėsčiųjų perėją ėjusią moterį (gimusią 1952 m.), kuri dėl patirtų sužalojimų tą pačią dieną mirė gydymo įstaigoje. Antra žvakelė prie pėsčiųjų perėjos uždegta už pėsčiąįį (gim. 1929 m.), kurį sausio 3 d. Vandžiogalos pl., išėjusį į kelio važiuojamąją dalį, kliudė vyro vairuotas automobilis „Land Rover“.

„Norėtųsi palinkėti, kad žmonės atvertų širdį šitai jautriai problemai, kad ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji būtų atsakingi už save kelyje“, - teigė kapelionas Tomas Karklys. Po to, kai buvo uždegtos žvakutės žuvusiems atminti, pareigūnai kartu su kapelionu vyko į reido vietas. Tiek pareigūnai, tiek kapelionas kalbėjo su kelių eismo taisyklių nesilaikančiais asmenimis, įspėjo juos apie neteisingą elgesį, įteikė po atšvaitą ir nuotrauką, verčiančią susimąstyti apie galimas neteisingo elgesio pasekmes.

Įvairiomis priemonėmis policijos pareigūnai nori dar kartą atkreipti žmonių dėmesį, didinti jų sąmoningumą, jog keliuose nebūtų skaudžių eismo įvykių, kuriuose yra sužalojami ar net žūsta žmonės. Dalyvavimas eisme reikalauja ypatingo dėmesio ir atsargumo, nesvarbu ar esate pėsčiasis eismo dalyvis, ar bet kokios transporto priemonės vairuotojas – visada reikia būti itin atidiems ir atsakingiems eismo dalyviams.

„Kai įvyksta skaudūs eismo įvykiai, tai sukrečia ne vieną, tačiau iki tol retas susimąsto, kad atšvaitas, kuris yra tvarkingai uždėtas, o ne kažkur įdėtas, į kišenę ar į rankinę, gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Per šių metų sausio pirmąsias dvi savaites jau turime du žuvusius pėsčiuosius. Mes stengiamės žmonėms parodyti teisingą pavyzdį, kad žuvusiųjų keliuose nebūtų. Tikimės, kad prevencinės priemonės, kurias mes vykdome, padės atkreipti žmonių dėmesį ir padidinti jų sąmoningumą. Jei po kiekvienos mūsų surengtos prevencinės priemonės bent keletas žmonių užsisegs atšvaitus, tai tik įrodys, kad visi po truputį pradedame judėti saugesnio rytojaus link“, - po įvykdytos prevencinės priemonės kalbėjo Kauno apskr. VPK kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Kauno mieste ir rajone vykdytos priemonės „Būk matomas kelyje“ metu iš viso buvo nustatyta 15 pažeidimų: 10 administracinių nusižengimų, kodekso pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 428 str. 6 d. (kiti pėsčiųjų padaryti pažeidimai), 2 - pagal LR ANK 428 str. 1 d. (pėsčiųjų padarytas KET pažeidimas), 1 - LR ANK 417 str. 2 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas); 1 - ANK 417 str. 1 d. (Kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas); 1 - LR ANK 417 str. 4 d. (Važiavimas esant draudžiamam šviesoforo signalui ).

„Visuomet tamsiu paros metu dėvėkite atšvaitą ar kitą šviesą atspindį elementą. Per gatvę eikite tik įsitikinę, jog jus praleidžia visos transporto priemonės. Jūsų atsargumas gali išsaugoti gyvybę“, - primena Kauno apskrities policijos pareigūnai. Vairuotojams taip pat primenama laikytis visų kelių eismo taisyklių, kelyje pasirinkti saugų greitį ir būti kantriems, kad saugiai pasiektume kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK informacija