Lietuvos dienos Fatimoje


Pradedama registracija piligrimystei į LIETUVOS DIENAS FATIMOJE spalio 19–22 d. (pirmas etapas iki kovo 25 d.)  
  
Fatima (Portugalijoje) – viena reikšmingiausių Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietų pasaulyje. 2017 metais čia švenčiamas Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo Fatimoje 100 metų jubiliejus.

Lietuvos Vyskupai kviečia visus tikinčiuosius jungtis į Lietuvių piligrimystę vykstant į šią visame pasaulyje garsią šventovę. Kviečiame parapijas, organizacijas, bendruomenes organizuoti ir registruoti piligrimines grupes. Į šią piligrimystę galima jungtis ir savarankiškai vykstant – pėsčiomis, dviračiais, automobiliais, autobusais ar kitomis priemonėmis.

PILIGRIMYSTĖS PROGRAMA

Spalio 19 d. (ketvirtadienis) – Atvykimo diena
Skrydis Vilnius – Lisabona. Pervežimas iš oro uosto į viešbutį Fatimoje.
Vakaro malda. Pažintis su Šventove.

Spalio 20 d. (penktadienis)
Malda apsireiškimo vietoje, Kryžiaus kelias Fatimos apylinkėse, asmeninė piligrimystė į Piemenėlių gimtąjį kaimą Ajustrel.

Spalio 21 d. (šeštadienis)
Vakare – jaudinanti ir nepamirštama Rožinio procesija su žvakėmis Fatimos šventovės centrinėje aikštėje. Dieną rekomenduojame aplankyti Fatimos ir aplinkinius UNESCO objektus gretimuose miesteliuose (Batalha, Tomar, Alcobaca).

Spalio 22 d. (sekmadienis) – Pagrindinė diena ir išvykimas
10:00 Lietuvių šventosios Mišios, kurias aukos Lietuvos vyskupai ir kunigai didžiojoje Fatimos bazilikoje.
Grįžimas į Lietuvą (Skrydis Lisabona – Vilnius)

PIRMINĖ INFORMACIJA IR REGISTRACIJA (iki kovo 25 d.)


Norintieji gali spalio 19 d. vykti užsakomaisiais tiesioginiais skrydžiais iš Vilniaus į Lisaboną, iš kur piligrimai užsakytais autobusais bus pervežami Fatimą. Spalio 22 d. tokiu pačiu būdu bus grįžtama atgal iš Fatimos į Vilnių. Piligrimai bus apgyvendinti Fatimoje ar jos apylinkėse esančiuose piligrimų namuose ar viešbučiuose.

Kadangi iš anksto užsakomi lėktuvų reisai bei viešbučiai, iki kovo 25 d. reikia pateikti šiuos duomenis: vardas, pavardė, tel. numeris, el. pašto adresas, gimimo data, paso (arba tapatybės kortelės) numeris, išdavimo data ir iki kada galioja.

Privalomas pradinis įnašas – 100 EUR. Į piligrimų sąrašus įrašoma tik gavus visus (aukščiau) išvardintus duomenis ir įnašą.

Orientacinė kelionės kaina vienam žmogui (įskaitant bagažą iki 20 kg.) – 550 EUR. Į šį pasiūlymą įeina: užsakomasis skrydis Vilnius-Lisabona-Vilnius – 375 EUR; autobusas Lisabona-Fatima-Lisabona – 25 EUR; apgyvendinimas (3 naktys ir pusryčiai) – 150 EUR.

INFORMUOJA , REGISTRUOJA IR ORGANIZUOJA
(atskirų vyskupijų grupėms ir piligrimams)


Kauno arkivyskupija – Jono Pauliaus II piligrimų centras

Panevėžio vyskupija – Kurija

Šiaulių vyskupija – Kurija

Kaišiadorių vyskupija (per Šiaulių vyskupijos kuriją)

Telšių vyskupija (per Šiaulių vyskupijos kuriją)

Vilkaviškio vyskupija – Kurija

Vilniaus arkivyskupija – Kurija

Jei Popiežius Pranciškus vyksta patirti Švč. Mergelės Marijos motiniškos globos stebuklą Fatimoje, kodėl šio stebuklo nepatirti kiekvienam lietuviui?